torby non woven 54
Aktualności

Ochrona środowiska

Grupa Vicbag jako firma międzynarodowa wraz z naszymi partnerami zawsze podejmowaliśmy odpowiedzialne podejście do środowiska. Nasza polityka przyjazna środowisku opiera się na 3 czynnikach:

TORBA WSPÓŁCZESNA: ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Plastikowe torby są nadal najczęstszym sposobem przenoszenia towarów, jednak stanowią one wielkie zagrożenie dla środowiska. Średnio każda torebka używana jest tylko przez 20 minut, a jej całkowite rozłożenie zajmuje 400 lat! Torby wielokrotnego użytku mogą być używane ponad 100 razy i mają znacznie dłuższy cykl życia niż plastikowe torby na zakupy. Pomoże to obniżyć ślad węglowy Twojej firmy i zmniejszy szkody wyrządzone środowisku. Od momentu powstania w 1984 r. Firma Vicbag znalazła się w czołówce producentów i dystrybutorów ekologicznych alternatyw dla toreb plastikowych.

ZOBOWIĄZANIE FIRMY VICBAG DO ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Firma Vicbag wykorzystuje resztki i inne materiały z recyklingu i produkuje torby wykonane z materiałów nadających się do recyklingu, a także może oferować torby w 100% nadające się do recyklingu. Materiał RPET jest przykładem ekologicznego materiału, który jest wytwarzany z przetworzonych plastikowych butelek. RPET cieszy się ogromną popularnością wśród wielu naszych klientów, ponieważ materiał może być poddawany dalszemu recyklingowi.

ZGODNOŚĆ SPOŁECZNA

Wszystkie nasze fabryki są certyfikowane i regularnie audytowane przez niezależne organizacje międzynarodowe (SGS, Intertek, Veritas Group), aby zapewnić zgodność z normami zgodności społecznej, zdrowotnej i ochrony środowiska. Wiele naszych fabryk to członkowie BSCI i spełniają normy ISO 9001/2000. Wszystkie produkty Vicbag są zgodne z regulacjami REACH Komisji Europejskiej oraz UE 1935/2004 / CE.